50 שנה להתיישבות בגולן

השנה אנו מציינים יובל לחידוש ההתיישבות היהודית בגולן, נקודת זמן משמעותית ומרגשת עבור תושבי הגולן ואזרחי המדינה כולם. סיפור ההתיישבות בגולן הוא בראשיתי. בחורות ובחורים צעירים, חדורי תחושת שליחות והגשמה, עלו לגולן כדי להפוך רמה סורית מאיימת לסיפור הצלחה ישראלי, ציוני.
בתנאים מאתגרים, בקור ובשלג, בחום וברוחות, ללא חשמל, או כל תשתית, סוקלו אבנים, הוכשרו שטחים, הוקמו אמצעי ייצור ונבנתה התיישבות. יישוב ועוד יישוב, קיבוץ ומושב, דתי וחילוני, מימין ומשמאל, מצפון הגולן ועד לדרומו ולצד זה, ובעיקר - המתיישבים נטעו את הרוח, רוח הגולן, ערכים של  גאווה ואהבה למקום. כך הוקם חבל ארץ התיישבותי מיוחד וייחודי.
במהלך השנים, צלחנו אתגרים רבים, חווינו מלחמות, מאבקים מדיניים ואי ודאות מתמשכת ולצד זה, עשייה נמרצת ומרגשת. הוקמו 33 יישובים, בשביליהם נשמעים צחוק של ילדים ושאון של יצירה ופיתוח. היצירה לא נעצרת, אלא רק מתגברת, עם קליטתן של משפחות חדשות להרחבות הקהילתיות ולנחלות, מימוש תכניות בתחום החקלאות המתקדמת, המחקר, האקדמיה והתיירות וכל זאת, תוך הקפדה ושמירה על הטבע הייחודי ועל המרחבים הפתוחים.
 
אנו זוכים לחיות בקהילה הטרוגנית וערכית, עם תחושת שותפות והגשמה, שהתגבשה לכדי משפחה גדולה, איכותית ותומכת.
שנת ה-50 היא רק ההתחלה...
אלי מלכה
 
חגיגת היובל

אירועים

האירוע המרכזי לשנת ה-50

הגולן נגלה לעין

הגולן נגלה לעין
כחלק מאירועי שנת היובל לחידוש ההתיישבות היהודית החליטה המועצה האזורית גולן יחד עם ארכיון הגולן, לקחת חלק במיזם "ישראל נגלית לעין" ולתת במה לסיפורים האישיים המסתתרים מאחורי התמונות באלבומי המשפחות של תושבי הגולן: מתיישבים ותיקים וכאלה שזה עתה הגיעו, מבוגרים וצעירים, חילונים ודתיים, קיבוצניקים, מושבניקים ותושבי היישובים הקהילתיים, החושפים את הנוף האנושי ואת הנוף הפיזי של האזור ורוקמים את סיפור התפתחותו במרוצת השנים ויחד מצטרפים לבניית סיפורו של הגולן כולו.
 
 
למידע נוסף על הגולן נגלה לעין

תוכניות שנתיות

  • קבלות שבת אזוריות - שני אירועי קבלת שבת, שהפכה למסורת, בחיבור לשנת החמישים ומטרתה - מפגש בין תושבים מיישובים שונים, סביב תוכן ומסורת. לקבלת השבת, שותפים תושבים אשר מובילים את הטקס ולוקחים אחריות על התכנים הנבחרים להיות מוצגים בו.
  • מיזם סיפור קולי ביישובים - מטרת פרויקט זה הנה חיזוק הזהות הקהילתית באמצעות מיזם יישובי. במסגרת הפרויקט, ייבנה מתקן ייחודי, שיספר את סיפור היישוב, בדרך יצירתית ועל פי קווים המאפיינים את היישוב. המתקן מיועד לאנשי וילדי היישוב וישמש גם כאטרקציה למבקרים המגיעים לגולן וליישוביו. הצוות היישובי, שיוקם יחד עם הצוות המקצועי, יגבש יחד את הרעיון, דרך הקמתו, אופן שיתוף התושבים, הסיפור וכו'.
  • קול קורא תרבות יישובית שנת החמישים - העצמת הפעילות היישובית בחיבור לתחום שנת החמישים בגולן.
לפרטים נוספים, רכישת כרטיסים והרשמה: www.tourgolan.org.il
צור קשר

מעוניין לגור בגולן?

זהו הנוף ממנו נהנות מאות משפחות שעשו את זה ועברו לגור בגולן, אבל הם לא עברו רק בגלל הנוף...

מועצה אזורית גולן מציעה לכם לצאת מהקופסא ולהשקיע בחשוב לכם מכל – בחיים שלכם ושל ילדיכם.

הירשמו עכשיו והכירו את הישובים, מערכות החינוך, חיי הקהילה וכל מה שמאות משפחות כבר הבינו ועברו לגור בגולן. עשרות מגרשים בגודל 500 מ"ר ומעלה מחכים לכם שתבואו ותבנו את בתיכם.
הירשמו עכשיו – מס' המגרשים מוגבל! 
שדות חובה מסומנים ב - *
שם מלא
דואר אלקטרוני
טלפון
מעוניין לגור בישוב