כרטיס רב-קו

 

ניתן להנפיק כרטיס רב-קו אישי בעמדת "על-הקו" משרדי החברה הכלכלית גולן, בניין חוצות הגולן, קצרין, קומה 1.
שעות הפעילות: ימים  א-ה 08:00-13:00    14:00-16:30,  טלפון לבירורים 04-6851003 / 04-6851028.
רב קו - הינו כרטיס אלקטרוני חכם בעל שבב זיכרון. כרטיס זה מהווה אמצעי תשלום לנסיעה בתחבורה ציבורית בארץ וברכבת ישראל.
קיימים שלושה סוגי רב קו:
פרסונלי - נאסף מידע אישי הכולל: ת.ז, שם+משפחה, כתובת מגורים, תאריך לידה, תמונה, ופרופיל (סטודנט, ותיק, נוער, זכאי וכדומה).
בעל כרטיס הרב-קו זכאי להנחות בתחבורה הציבורית בהתאם לזכאותו.
במקרה של אובדן או השחתה יש ביטוח על החוזים הטעונים ברב-קו, ובעת הנפקת רב-קו חילופי ישוחזרו כל החוזים שהיו בכרטיס הישן. עלות הנפקת רב-קו ראשון בחינם, מהשני בעלות של 10 ₪.
חצי אנונימי - נאסף מידע אישי הכולל: 4 ספרות אחרונות של ת.ז, תמונה, פרופיל. בעל כרטיס הרב-קו זכאי להנחות בתחבורה הציבורית בהתאם לזכאותו.
במקרה של אובדן או השחתה אין ביטוח על החוזים הטעונים ברב-קו, ובעת הנפקת רב-קו חדש לא ניתן לבצע שיחזור חוזים מהכרטיס הישן. עלות הנפקה רב-קו ראשון הינה 5 ₪, וכנ"ל לכל רב-קו נוסף
אנונימי:
לא נאסף מידע אישי כלל.
בעל כרטיס הרב-קו זכאי להנחת בסיס של 20% בלבד בתחבורה הציבורית. במקרה של אובדן או השחתה ה אין ביטוח על החוזים הטעונים ברב-קו, ובעת הנפקת רב-קו חדש לא ניתן לבצע שיחזור חוזים מהכרטיס הישן. עלות הנפקה רב-קו ראשון הינה 5 ₪, וכנ"ל לכל רב-קו נוסף.

תוקף כרטיס הרב-קו הינו 8 שנים מיום הנפקתו.
חוזה: אמצעי תשלום ייחודי לכל מפעיל, קיימים מספר חוזים הניתנים לשימוש אצל מספר מפעילים במקביל. דוגמא לחוזים הניתנים לטעינה:
חופשי יומי, חופשי חודשי וכדומה ניתנים לשימוש אצל מספר מפעילים במקביל (בעקבות הרפורמה במרץ 2016 אפשר לרכוש חופשי חודשי ברוב אזורי הארץ סביב ערים גדולות וכן בגולן).
ערך צבור: מאפשר הטענה של סכום כסף 30,50,100 ₪ או כל צרוף של סכומים אלו מאפשר נסיעה בכל קוד מחיר.
אוטובוסים
 
 

הנחות

 הנחות ניתנות בעת טעינת הכרטיס. אזרח בעל פרופיל רגיל זכאי להנחה בסיסית של 20%. בעל פרופיל אחר זכאי להנחה המוקנית להם בחוק בהתאם לפרופיל הטבוע בכרטיס שלו. לדוגמא פרופיל נוער שהינו פרופיל אזרח עד גיל 18, מזכה בהנחה של 50% בטעינת החוזה בכרטיס הרב קו.
אופן קבלת ההנחה מושפע מסוג החוזה שטוענים ובהתאם לפרופיל בעל הרב קו.
הנחה הבסיסית של 20% תתבטא באופן הבא:
ערך צבור: משלמים 100 ₪ הכרטיס נטען ב 125 ₪

טעינת רב קו-
בכרטיס הרב קו ניתן לטעון חוזה או מספר חוזים של מפעיל אחד או מספר מפעילים. כיום כל מפעיל (תח"צ) מאפשר הטענת חוזה המתאים לנסיעה בקווי השירות שהוא מפעיל.
כיום ניתן לבצע טעינה גם דרך האינטרנט באתר: רב-קו אונליין.
בכל זמן נתון יכולים להיות בכרטיס שמונה סוגי חוזים שונים.