אפשרויות תשלום

חוזים תקופתיים

 

חוזים תקופתיים מקנים נסיעה חופשית בכל האזור שעבורו נרכש החוזה במשך כל תקופת החוזה ועם כל החברות המפעילות תחבורה ציבורית
ובכלל זה גם הרכבת.
רכישת חוזה תקופתי אפשרית רק על גבי כרטיס הרב קו והתשלום עבור חוזה שכזה אינו יכול להתבצע באמצעות הערך הצבור שנמצא על הכרטיס.
ברכישת חוזים אלו אזרח ותיק הינו הפרופיל היחיד שזכאי להנחה של 50%.

אופן רכישת חוזה תקופתי חופשי (יומי ,שבועי ,חודשי) אצל הנהג ניתן לרכוש גם באינטרנט.
כפי שצוין, לא ניתן לרכוש חוזה תקופתי באמצעות הערך הצבור על הכרטיס , ולכן משלם הנוסע במזומן ולכרטיס הרב קו נטען חוזה בהתאם לתקופה המבוקשת. לדוגמא חופשי יומי:
נוסע המבקש לנסוע מדרום הגולן לטבריה להמשיך בנסיעה בעיר טבריה בתחבורה העירונית ואחר כך לחזור מטבריה לדרום הגולן.
יכול להטעין לכרטיס הרב קו חופשי יומי בעלות של 13.5 ₪ (אזרח ותיק ישלם 6.5 ₪ ), ולבצע את כל הנסיעות הללו רק על ידי תיקוף כרטיס הרב קו שיעיד שהוא מכיל חוזה יומי ששולם בתחילת היום.


 
 
 
אוטובוסים

תשלום במזומן לנהג (אזרח ותיק)

אזרח ותיק הינו הפרופיל היחיד שנהנה מהנחה של 50% ממחיר הנסיעה בתחבורה ציבורית גם כאשר הוא משלם במזומן ולא באמצעות רב קו. לכן כאשר מחיר הנסיעה הוא 14.5 ₪ אזרח ותיק משלם במזומן רק 7.8 ₪

תשלום באמצעות רב קו (אזרח ותיק)

תשלום באמצעות רב קו נעשה בשני שלבים: שלב א – טעינת כרטיס הרב קו בערך צבור. שלב זה יכול להתבצע אצל הנהג, או לחילופין באינטרנט או בעמדות ההטענה הפזורות ברחבי הארץ. עבור אזרח ותיק בגין כל שקל שהוא מבקש להטעין לכרטיס מוסיפה המדינה שקל, כך שבזמן שמטעינים לכרטיס רב קו בעל פרופיל אזרח ותיק 30 שקלים מזוכה הכרטיס בערך צבור על סך 60 שקלים.
(30 שקלים הינו הסכום הנמוך ביותר שניתן להטעין לכרטיס רב קו)

שלב ב - תשלום: עתה כאשר אזרח ותיק ישלם באמצעות הערך הצבור שהטעין לכרטיס הרב קו עבור נסיעה שמחירה 14.5₪, הרי  מכרטיס הרב קו ירד מחיר מלא שלמעשה המדינה שותפה ב 50% מעלותו. ויתרת הערך הצבור בכרטיס תהיה 45.5 ₪ .