תיירות ספורט

אופני שטח
אוהבי הטיולים והכושר - ימצאו בגולן כל שאהבה נפשם. רבות נכתב על חשיבות הפעילות הגופנית לבריאותנו הן הפיזית והן הנפשית. לשמחת החיים. אז מה יותר טוב מבילוי ספורט שכזה בחיק הטבע?
סוד גלוי הוא כי הגולן הינו גן העדן הישראלי האולטימטיבי לפעילות תיירות הספורט ולא בכדי חווים אנו בשנים האחרונות זרימה גוברת של  פעילות מסוג זה.
 
אופניים בגולן
בשל המבנה הגאוגרפי והטופוגרפי של הגולן, מהווה הגולן מקור משיכה לרוכבי אופניים על כל סוגיהם ושופע בפעילות אופניים ענפה במהלך כל השנה.
 
אופני כביש -  בשל מערכת הכבישים המפותחת בגולן והמיעוט היחסי בעומסי התנועה  בכבישים אלה, מגיעים לגולן מ ידי שנה מאות רבות של רוכבי אופני אופניים , חלקם בקבוצות מאורגנות וחלקם בקבוצות קטנות ובודדים.  במהלך השנה מתקיימות בגולן מספר תחרויות אופני כביש כגון מרוץ התפוח, מרוץ גראן פודו, אליפויות ישראל , ואף תחרות האופניים של המכביה התקיימה בגולן.
 
אופני הרים – הגולן ממותג כמרכז משיכה משמעותי לרוכבי אופני ההרים בישראל. גם כאן- אופיו הטופוגרפי והגאוגרפי מעניק לרוכבי אופני ההרים חוויה ייחודית ומרתקת, הנופים עוצרי נשימה, רכיבה בערוצי נחלים, בפסגות ההרים ובמישורים הנרחבים מעניקה חוויה ייחודית אותה רק בגולן אפשר לחוות.
 
אירועי אופניים בגולן –  אירוע המרכזי  של הגולן בתחום האופניים הוא טיול חוצה גולן, אירוע אופני הרים מסורתי המתקיים פעמיים בשנה מזה 20 שנה במסגרת המועצה האזורית ובו מאות רוכבי אופניים הרים חוצים את הגולן במשך יומיים ממורדות החרמון לחוף הכנרת 120 ק"מ של חוויה מהנה ומאתגרת.
 
 

טיולי שטח בגולן

הולכים בגולן
נופי הגולן המגוונים הכוללים שטחי מישור נרחבים במרכז הגולן ובדרומו, מצוקים וערוצי נחלים הגולשים לכנרת ולגליל במערבו, ונופיו המושלגים והגעשיים של החרמון וצפון הגולן מהווים כר פורה למגוון פעילויות מוטריות וטיולי שטח.
כבר כיום פועלים בגולן לא מעט עסקים וחברות בתחום נהיגת שטח עצמית (טומקרים, טרקטורונים וריינג'רים) וטיולי הג'יפים , ומספר לא קטן של רוכבי אופנועי השטח.  חבורה מגוונת זו של "משוגעי" רכבי השטח חורשת את הגולן לאורכו ולרוכבו במהלך כל השנה.
מטרתנו למסד את טיולי השטח בגולן, לקדם את העוסקים בה, ולהרחיב את מספר האורחים, הרוכבים והמטיילים המעוניינים לעסוק, לפעול ולהיחשף לתחום זה בגולן.
 
ספורט עממי בגולן
 
מרחבי הגולן הפתוחים פורסים בפני המעוניינים מגוון רחב של פעילות ספורט עממי בתחומו. שביל הגולן מהווה לכל אורכו נקודת מיקוד ומשיכה מרכזית לפעילות ההליכה/הצעידהמאות רבות של מטיילים פוקדים מידי שנה את מסלולו המגוון של שביל הגולן וגומעים עשרות ק"מ בכל טיול שכזה, חלקם עושים זאת גם ברכיבה על אופניים...
מוקדי משיכה נוספים לחסידי הצעידה והספורט העממי הם מסלולי ההליכה והאופניים הפרוסים לאורך טיילת דרום הגולן בין רמת מגשימים למבוא חמה, ואפשר לעשות זאת בצעידה או ברכיבה על אופניים!
טיולי משפחות, שהם גם תחום בספורט עממי פופולריים מאוד בשבילי ומסלולי הטיול בגולן. מגוון רחב של מסלולים בדרגות קושי שונות פזורים ברחבים הגולן ומחכים לכם שתגיעו ותיהנו מהם.
 
ספורט עממי
ריצה בגולן
ענף הריצה נחשב בשנים האחרונות ל"טרנד" הלאומי. אלפים רבים של נשים וגברים, בכל בגילאים החלו לעסוק בתחום פופולרי זה. למעשה ספורט הריצה הינו הענף הקל והנוח ביותר לעסוק בו, כל שיש לעשות הוא לנעול נעליים מתאימות ולצאת לדרך, בכל מקום ובכל מזג אויר.
גםבגולן התפתח ענף הריצה עם הקמת קבוצת הריצה של רצי ורצות הגולן, המונה כמה עשרות רצים ורצות. הגולן, כאזור אטרקטיבי לקיום פעילויות ואירועי ריצה פותח את שעריו לקידום ופיתוח הענף ובימים אלה אנו עוסקים בתכנון של מספר אירועי ריצה ארציים, אחד מהם הוא "מירוץ החרמון" מרוץ ייחודי וראשון מסוגו בו יטפסו הרצים אל פסגת החרמון בריצת שטח קשה ואטרקטיבית.
 
רכיבה על סוסים בגולן
הגולן הממותג כאזור גידול הבקר הגדול בישראל, ממתג גם את העוסקים בתחום כ"קאובויס" של הגולן. בהתאם לכך במהלך השנים התפתחה עד מאוד תרבות הרכיבה בגולן,  ובעקבות זאת הוקמו וקיימות כיום מספר לא מבוטל של חוות סוסים, שעיסוקם בתחום טיולי הסוסים, לימוד חוויית הרכיבה – חוגי רכיבה, טיפול וגידול סוסים, ואף אילוף סוסים.
מטרתנו  לקדם ולמסד פעילות זו ואת העוסקים בה, ולהרחיב את מספר האורחים, הרוכבים והמטיילים המעוניינים לעסוק , לפעול ולהיחשף לתחום רכיבת הסוסים בגולן.

תחומי פעילות לשנת 2017

שביל הגולן  - טיפול ותחזוקה שוטפת בתוואי השביל –  סימון, טיפול במפגעים, עדכון שינויים בשטח וכיו"ב
 
שרותי ייעוץ, סיוע ותמיכה למשתמשי השביל – בשיחות טלפון, באתר האינטרנט, במידת הצורך בליווי  בשטח.
 
התאמה השביל לרכיבת אופניים – איתור הכשרה וסימונם הכוונה של מעקפים נוחים, בקטעים שאינם עבירים לרכבת אופניים, ברכיבה בשביל יעוץ ותמיכה לרוכבים בשביל.
 
פעילויות חינוכיות וקהילתיות - שיתוף וסיוע בתכנון ובביצוע תכניות מערכת החינוך בגולן  ובמגזר הדרוזי בשביל הגולן במסגרת תכנית  "חולם גולן" , שיתוף מתנדבים תנועת הנוער ובני נוער בתחזוקת השביל.
 
     תכנון, הקמה וטיפול במסלולי אופניים בגולן
 
שביל "צופה כנרת - שביל אופניים בן 130 ק"מ מתוכם כ-70 ק"מ בגולן. ליווי וטיפול שוטף בשביל  האופניים "צופה כנרת", בקטע   העובר בגולן –  מכביש -  הסוסיתא עד גשר אריק. תחזוקת השביל המלא באחריות קק"ל.
 
 שביל ישראל לאופניים - ליווי בתכנון, התוויה, הכנה וסימון שביל ישראל לאופניים בקטע בו עובר המסלול בגולן. תחילת המסלול בנווה אטי"ב  ויציאתו מהגולן בקרבת גשר בנות יעקב, סה"כ כ- 60 ק"מ של רכיבה בתחום הגולן. הגורם המבצע -  רט"ג  בסיוע תיירות ספורט מ.א גולן והחברה הממשלתית  לתיירות.
 
מסלול סובב יער אודם  – מסלול אופניים בן 23 ק"מ הנמצא בשלבי ביצוע אחרונים ויפתח רשמית ב שנת 2017.
 
מסלול סובב נטור  – מסלול אופניים בן 24 ק"מ הנמצא בשלב סיום ביצוע ויפתח רשמית במהלך שנת 2017.

ייזום והפקת אירועי ספורט תיירותי

אירועי ספורט
מרוץ הרי הגעש ה-1- מרוץ שטח (ריצה) תחרותי אתגרי למרחק של כ- 25 ק"מ, אשר במהלכו מטפסים הרצים לפסגות של - 5 הרי געש בצפון הגולן - תל שיפון , תל יוסיפון , הר בני רסן, הר אביטל והר בנטל. המרוץ יוצא מקיבוץ אורטל ומסתיים בקיבוץ מרום גולן. יתקיים ב-28.4.17.
 
"מרוץ התפוח" – (בשיתוף  אגודת "בשביל האופניים בגליל") מרוץ אופני כביש מקצועני בן שלושה ימים המתקיים ב 4-6.5.17
 
חוצה גולן 27 – טיול אופני הרים בן יומיים שיתקיים השנה בסימן חגיגות 50 לחידוש ההתיישבות בגולן ו-22 שנה לקיום מפעל חוצה גולן המסותרי. אורל המסלול: 120 ק"מ היוצא ממורדות החרמון ומסתיימים בחוף הכנרת. הטיול מיועד לרוכבי אופניים מיומנים.
 
מרוץ טיפוס החרמון- (הפקה בשיתוף חברת מרתון ישראל) – מרוץ (ריצה) ייחודי ראשון מסוגו בישראל מיועד לרציםמקצועיים, כולל מקצה עממי לחובבים, בשיתוף אתר החרמון – המרוץ יתקיים ב-28.7.17.